تمام مراحل کاری مهاجرت را برای شما در این مقاله جمع آوری کرده ایم. در هرگونه سوال میتوانید با ما تماس بگیرید 09125404798

امتحان پرومتریک (PROMETRIC)

این امتحان همه روزه به جز تعطیلات رسمی به صورت آنلاین در کارگاه کامپبوتر وزارت بهداشت عمان برگزار می‌شود. آزمون از 1 هفته قبل قابل رزرو می‌باشد و متقضی باید در تاریخ مقرر در عمان جهت انجام آزمون حضور یاید. لازم به ذکر است که لازمه موفقیت در آزمون کسب 50 درصد (پرستاری 60 درصد) نمره می‌باشد و در صورت عدم موفقیت متقاضی می‌تواند بلافاصله مجدد برای روز های بعد ثبت نام کند اما حداکثر 3 بار در 1 سال میلادی مجاز به دادن آزمون است. نتیجه آزمون بلافاصله به متقاضی داده می‌شود و تا 1 سال اعتبار دارد. در آخرین مرحله متقضی مورد مصاحبه وزارت بهداشت عمان قرار خواهد گرفت که بعد از موفقیت در آزمون مصاحبه ویزای کار برای ایشان صادر میشود.

امتحان پرومتریک یک آزمون ارزشیابی از دروس و واحد‌های تخصصی رشته تحصیلی شماست. از آنجا که این آزمون در ایران برگزار نمی‌شود و انجام آن نیازمند سفر به کشور‌های همجوار است، متقضی می‌بایست با آمادگی کامل جهت انجام این آزمون اقدام کند.

مدت زمان امتحان:

2 ساعت (70 سوال چند گزینه ای)      2.5 ساعت (100 سوال چند گزینه ای)

ما میتوانیم بانکی از سوالات رسمی سازماتن سنجش عمان را برای شما ارسال کنیم که حاوی 2400 سوال تستی است که با خواندن آنها میتوانی تا 50 درصد برای آزمون آماده شود.

آزمون دیتا فلو (DATA FLOW)

ارائه دهنده خدمات برسی مدارک تحصیلی، سوابق کار و پیشینه‌ی کار گروه‌های علوم پزشکی جهت مهاجرت کاری به کشور های مختلف است. این گروه با برسی موارد زیر اقدام به اهدای گواهی به متقاضیان جهت ارائه یه مراکز درمانی دولتی و خصوص کشور های مختلف می‌نماید:

مدارک تحصیلی (Education Degrees)

سوابق شغلی (Employment Certificates)

گواهینامه‌های کاری (Practice Licenses)

گذرنامه (Passport)

هزینه:

هزینه ثبت مدارک کاملا وابسته به رتبه تحصیلی (کارشناسی تا دکترای تخصصی) شما و تعداد مدارکی .که جهت تایید ارایه می‌کنید دارد. عموما بین 250 ت 500 دلار هزینه دارد، بعد از ثبت مدارک بلافاصله رسیدی به شما ارایه میشود که با کمک آن میتوان جهت کاریابی اقدام کرد و نیاز نیست منتظر تاییدیه نهایی آن باشید. ریپورت نهایی معمولا 3 ماه بعد از شروع آماده می‌شود

به عنوان یک پزشک و یا تنکسین کادر درمان، مدرک دانشگاهی و همچنین سوابق کار شما باید مورد تایید کشور عمان قرار بگیرد. برای این کار نیاز هست که دانشنامه آخرین دوره تحصیلی و گواهی های کاری خود را ترجمه رسمی کنید. لازم به ذکر است داشتن حداقل 3 سال سابقه کار الزامیست، در این میان دوره اینترنی و یا کار دانشجویی معمولا مورد تایید است به شرطی که موفق به اخذ گواهی کار از مرکز مربوطه شوید، ضمن اینکه الزاما نیاز نیست بیمه رد شده باشد.